Nowości

STÓJ W WOLNOŚCI !

2019-01-15 19:21:46

Для комментирования зарегистрируйтесь через соцсети:

Przed retreatem zrozumiałem, że wielu ludzi przyjedzie tutaj z duszewnymi i duchowymi drzazgami, strzałami zasianymi w ich życiu, i że Bóg będzie ich uwalniać na retreacie. I widzimy, jak wielu niesamowitych cudów Bóg już dokonał i jak wiele cudów będzie się jeszcze ujawniać po zakończeniu retreatu. Ponieważ w jedności szukamy Pana, umacniając się nawzajem, pomagając sobie nawzajem, te strzały i odłamki kłamstwa złego zostaną wyrwane! Ale przyjmując tę wolność, będziemy musieli jej chronić. 

Dlaczego krzyczysz ?!

2019-01-14 12:59:51

Для комментирования зарегистрируйтесь через соцсети:

Dlaczego wierzący czasami krzyczą podczas modlitw i nabożeństw? Dlaczego krzyczymy we wspólnocie? Po co to ?!! Krótko skomentuję te pytania, które są zadawane(często z oburzeniem). Przyjaciele - kto pamięta, ile jest w Tanach - czyli tzw. Styarym Testamencie żydowskich słów, które przekazują różne znaczenia wyrazu „krzyk”? Ja znam sześć. Być może jest ich jeszcze kilka. Podstawowe znaczenie wszystkich tych hebrajskich słów to: „krzyk radości”, „krzyk z radości”, „krzyk powodujący radość”. Czy możecie sobie to wyobrazić?

Boże Narodzenie: świętować czy nie?

2018-12-20 22:00:00

Для комментирования зарегистрируйтесь через соцсети:


Czy obchodzić Narodzenie Jeszua ? Czy to Biblijne święto? W którym dniu narodził się Mesjasz w rzeczywistości? Rabini Boris Grisenko i Michaił Samsonow podzielili się swoimi poglądami na ten temat:

Kijowska Żydowska Mesjańska Wspólnota

Опубликовано в

Z radością witamy Was na stronie Kijowskiej Żydowskiej Mesjańskiej Wspólnoty!

Jeśli interesuje was służba Narodowi Żydowskiemu, albo macie pytania, dlaczego należy służyć Żydom, lub jak im służyć, lub chcielibyście się więcej dowiedzieć o działalności KŻMW– to witamy na naszej stronie! Mamy nadzieję, że znajdziecie tu  wiele przydatnych i ciekawych informacji.

  • Евреям
  • Евреям
  • Евреям

Kijowska Żydowska Mesjańska Wspólnota (Kiev Jewish Messianic Congregation, КЕМО) zrodziła się po pierwszym festiwalu muzyki i sztuki żydowskiej, zorganizowanym przez misję „Słuchaj Izraelu!” (Jonathan Bernis). Festiwal odbył się na Ukrainie w 1994 roku. Od samego początku rabinem (pastorem) Wspólnoty był Borys Saulovich Grisenko – Wiceprzewodniczący Międzykościelnej Rady Ukrainy, uznany doktor teologii CLST (Christian Life School of Theology).  Dziś (2013 rok) KŻMW liczy około 1600 osób – Żydów i nie Żydów, którzy przyjęli jako Pana – Jeshua ha'Mashiyaha (Jezusa Chrystusa). Wspólnota jest ukierunkowana na przebudzenie narodu żydowskiego i rozprzestrzenienie żydowskiego mesjańskiego kierunku na całym świecie.

W co wierzymy?

Wspólnota KŻMW jest ukierunkowana na przebudzenie narodu żydowskiego i obejmuje:

  • przebudzeniu kościoła, odnowienie i rozwój żydowskiej części w Ciele Mesjasza;
  • zbawienie, po pierwsze – narodu żydowskiego, uczestnictwo w przebudzeniu pośród innych narodów;
  • wychodzenie z niebiblijnych skrajności chrześcijaństwa i judaizmu;
  • uwolnienie od „humanizmu” i duchowości okultystycznej;
  • odnowienie pełni Ciała Mesjasza zgodnie z Bożym planem: uwolnienie od antysemityzmu, obojętności w stosunku do narodu żydowskiego i niebiblijnych koncepcji.

 

Для комментирования зарегистрируйтесь через соцсети:

© kemokiev.org –  сайт Киевской еврейской мессианской общины 2000-2018
При использовании материалов сайта гиперссылка на kemokiev.org обязательна
Мнение редакции может не совпадать с мнением авторов