Nowości

Nadieżda Ulianienko : „Jak przyjmować miłość i współczucie do narodu żydowskiego” ?

2017-02-09 15:46:30

Życie człowieka wierzącego – to wewnętrzne zmiany.  Wewnętrzny stan Bożych dzieci, które służą Panu, wpływa bezpośrednio na to , komu i jak będą one służyć. A nasze odniesienie do Żydów wpływa na to, czy będziemy w stanie im służyć i czy oni będą przychodzić do Mesjasza za naszym pośrednictwem. Czy doniesiemy tą dobrą nowinę właśnie do tego narodu ? Czy będziemy umieli opowiedzieć o Bożej miłości właśnie tym ludziom?

Izrael stworzył system, który monitoruje antysemityzm w internecie

2017-01-26 12:33:37

Program pozwoli specjalistom, stworzyć geograficzną statystykę poziomu antysemityzmu.Programiści jednostek technologicznych Izraelskiej Armii stworzyli system, który monitoruje antysemickie posty w globalnej sieci i wyświetla informacje na temat każdego z nich na interaktywnej mapie w czasie rzeczywistym. Pozwoli to na opracowanie bardziej dokładniejszych statystyk, dotyczących szerzenia antysemityzmu w różnych krajach.

Polina Martynowa

2017-01-11 14:13:48

"Pomimo wszystkich „strasznych” opowieści o mesjańskich wspólnotach, nie bałam się niczego".

Kijowska Żydowska Mesjańska Wspólnota

Опубликовано в

Z radością witamy Was na stronie Kijowskiej Żydowskiej Mesjańskiej Wspólnoty!

Jeśli interesuje was służba Narodowi Żydowskiemu, albo macie pytania, dlaczego należy służyć Żydom, lub jak im służyć, lub chcielibyście się więcej dowiedzieć o działalności KŻMW– to witamy na naszej stronie! Mamy nadzieję, że znajdziecie tu  wiele przydatnych i ciekawych informacji.

  • Евреям
  • Евреям
  • Евреям

Kijowska Żydowska Mesjańska Wspólnota (Kiev Jewish Messianic Congregation, КЕМО) zrodziła się po pierwszym festiwalu muzyki i sztuki żydowskiej, zorganizowanym przez misję „Słuchaj Izraelu!” (Jonathan Bernis). Festiwal odbył się na Ukrainie w 1994 roku. Od samego początku rabinem (pastorem) Wspólnoty był Borys Saulovich Grisenko – Wiceprzewodniczący Międzykościelnej Rady Ukrainy, uznany doktor teologii CLST (Christian Life School of Theology).  Dziś (2013 rok) KŻMW liczy około 1600 osób – Żydów i nie Żydów, którzy przyjęli jako Pana – Jeshua ha'Mashiyaha (Jezusa Chrystusa). Wspólnota jest ukierunkowana na przebudzenie narodu żydowskiego i rozprzestrzenienie żydowskiego mesjańskiego kierunku na całym świecie.

W co wierzymy?

Wspólnota KŻMW jest ukierunkowana na przebudzenie narodu żydowskiego i obejmuje:

  • przebudzeniu kościoła, odnowienie i rozwój żydowskiej części w Ciele Mesjasza;
  • zbawienie, po pierwsze – narodu żydowskiego, uczestnictwo w przebudzeniu pośród innych narodów;
  • wychodzenie z niebiblijnych skrajności chrześcijaństwa i judaizmu;
  • uwolnienie od „humanizmu” i duchowości okultystycznej;
  • odnowienie pełni Ciała Mesjasza zgodnie z Bożym planem: uwolnienie od antysemityzmu, obojętności w stosunku do narodu żydowskiego i niebiblijnych koncepcji.

 

Comments

© kemokiev.org –  сайт Киевской еврейской мессианской общины 2000-2016
При использовании материалов сайта гиперссылка на kemokiev.org обязательна
Мнение редакции может не совпадать с мнением авторов