Nowości

Żydowska mesjańska Paschalna Hagada

2018-04-03 13:31:00

Для комментирования зарегистрируйтесь через соцсети:

W społecznościach żydowskich na całym świecie podczas Pesach, odbywa się tradycyjna uroczysta kolacja – SEDER. Ta uczta wyjaśnia znaczenie święta i przypomina historię Pesach. Żydowskie społeczności mesjańskie świętują Pesach, w taki sposób, jak jest to nakazane w Piśmie Świętym, podobnie jak robił to sam Jeszua.
Winnicka Żydowska Mesjańska Wspólnota już od kilku lat organizuje Seder, używając do tego swojej własnej wersji mesjańskiej Hagady. Chcemy się nią z Wam podzielić i będziemy bardzo szczęśliwi, jeśli przyda się to w waszych społecznościach i domach.
Chag Pesach Sameach !

Międzynarodowa Modlitwa przeciwko antysemityzmowi i nazizmowi 13-15 KWIETNIA 2018 !

2018-03-30 09:57:00

Для комментирования зарегистрируйтесь через соцсети:

DOŁĄCZAJCIE DO MODLITWY, ABY ZMIENIĆ PRZYSZŁOŚĆ SWOJEGO KRAJU!

Niewolnicy nie mają prawdziwych bogów.

2018-03-29 09:00:00

Для комментирования зарегистрируйтесь через соцсети:

Prawdziwa niewola to nie żelazne kajdany czy zbyt wysoki kredyt. Ona sięga głębiej. Korzenie niewolnictwa wrastają w duszę i ducha. Dlatego też prawdziwe wyzwolenie musi nastąpić głęboko i świadomie, dla każdego osobiście. Pewien mądry człowiek powiedział: łatwiej było wyciągną Żydów z niewoli, niż niewolę z Żydów.

Kijowska Żydowska Mesjańska Wspólnota

Опубликовано в

Z radością witamy Was na stronie Kijowskiej Żydowskiej Mesjańskiej Wspólnoty!

Jeśli interesuje was służba Narodowi Żydowskiemu, albo macie pytania, dlaczego należy służyć Żydom, lub jak im służyć, lub chcielibyście się więcej dowiedzieć o działalności KŻMW– to witamy na naszej stronie! Mamy nadzieję, że znajdziecie tu  wiele przydatnych i ciekawych informacji.

  • Евреям
  • Евреям
  • Евреям

Kijowska Żydowska Mesjańska Wspólnota (Kiev Jewish Messianic Congregation, КЕМО) zrodziła się po pierwszym festiwalu muzyki i sztuki żydowskiej, zorganizowanym przez misję „Słuchaj Izraelu!” (Jonathan Bernis). Festiwal odbył się na Ukrainie w 1994 roku. Od samego początku rabinem (pastorem) Wspólnoty był Borys Saulovich Grisenko – Wiceprzewodniczący Międzykościelnej Rady Ukrainy, uznany doktor teologii CLST (Christian Life School of Theology).  Dziś (2013 rok) KŻMW liczy około 1600 osób – Żydów i nie Żydów, którzy przyjęli jako Pana – Jeshua ha'Mashiyaha (Jezusa Chrystusa). Wspólnota jest ukierunkowana na przebudzenie narodu żydowskiego i rozprzestrzenienie żydowskiego mesjańskiego kierunku na całym świecie.

W co wierzymy?

Wspólnota KŻMW jest ukierunkowana na przebudzenie narodu żydowskiego i obejmuje:

  • przebudzeniu kościoła, odnowienie i rozwój żydowskiej części w Ciele Mesjasza;
  • zbawienie, po pierwsze – narodu żydowskiego, uczestnictwo w przebudzeniu pośród innych narodów;
  • wychodzenie z niebiblijnych skrajności chrześcijaństwa i judaizmu;
  • uwolnienie od „humanizmu” i duchowości okultystycznej;
  • odnowienie pełni Ciała Mesjasza zgodnie z Bożym planem: uwolnienie od antysemityzmu, obojętności w stosunku do narodu żydowskiego i niebiblijnych koncepcji.

 

Для комментирования зарегистрируйтесь через соцсети:

© kemokiev.org –  сайт Киевской еврейской мессианской общины 2000-2017
При использовании материалов сайта гиперссылка на kemokiev.org обязательна
Мнение редакции может не совпадать с мнением авторов