Nowości

Co Bóg obiecał Izraelowi? (CZĘŚĆ 1)

2017-10-02 21:00:00

Для комментирования зарегистрируйтесь через соцсети:

Haverim, porozmawiajmy o wiecznych obietnicach Bożych dla Jego narodu - dla Izraela. Aby to zrobić, spójrzmy na miejsca w Biblii, które mówią o proroctwach i obietnicach dla Izraela, o narodzie żydowskim , o Jerozolimie pod koniec czasów albo w wieczności. Czyli chodzi o te proroctwa, które jeszcze nie zostały całkowicie wypełnione lub zostaną wypełnione w przyszłości.

Jom Kippur w Nowym Przymierzu

2017-09-28 07:00:00

Для комментирования зарегистрируйтесь через соцсети:

 

Pierwsze wspólnoty mesjańskie obchodziły to starożytne żydowskie święto. W Dziejach Apostolskich 27: 9 świętowanie i jesienny post, opisany jest jako coś naturalnego: „A że stracono wiele czasu i żegluga była już niebezpieczna, bo i okres postu już przeminął, ostrzegał ich Paweł, mówiąc: Mężowie, przewiduję, że dalsza żegluga będzie związana z niebezpieczeństwem i z wielką szkodą…” Wierzący wiedzieli, że kiedy zaczynał się post, to zmieniała się pogoda, kierunek wiatrów. Proste wzmianki o poście świadczą o tym, że obchody Jom Kippur były zwyczajnym corocznym świętem. Ale wierzący z Nowego Przymierza świętowali je w zupełnie nowy sposób!

Zapraszamy na pastorski retreat w dniach 17-20 października 2017 roku !

2017-08-30 09:00:00

Для комментирования зарегистрируйтесь через соцсети:

Drodzy pastorzy, rabini żydowskich wspólnot mesjańskich, szefowie chrześcijańskich misji i szkół biblijnych! Z przyjemnością zapraszamy Was do udziału w naszym corocznym, międzynarodowym pastorskim retreacie , zaplanowanym w terminie 17-20 października 2017 roku.

Więcej informacji o pastorskim retreacie : https://pretreat.in.ua/en/

Uczestnictwo i rejestracja

Jeśli macie jakiekolwiek pytania, piszcie do nas na adres: e-mail Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

 

Kijowska Żydowska Mesjańska Wspólnota

Опубликовано в

Z radością witamy Was na stronie Kijowskiej Żydowskiej Mesjańskiej Wspólnoty!

Jeśli interesuje was służba Narodowi Żydowskiemu, albo macie pytania, dlaczego należy służyć Żydom, lub jak im służyć, lub chcielibyście się więcej dowiedzieć o działalności KŻMW– to witamy na naszej stronie! Mamy nadzieję, że znajdziecie tu  wiele przydatnych i ciekawych informacji.

  • Евреям
  • Евреям
  • Евреям

Kijowska Żydowska Mesjańska Wspólnota (Kiev Jewish Messianic Congregation, КЕМО) zrodziła się po pierwszym festiwalu muzyki i sztuki żydowskiej, zorganizowanym przez misję „Słuchaj Izraelu!” (Jonathan Bernis). Festiwal odbył się na Ukrainie w 1994 roku. Od samego początku rabinem (pastorem) Wspólnoty był Borys Saulovich Grisenko – Wiceprzewodniczący Międzykościelnej Rady Ukrainy, uznany doktor teologii CLST (Christian Life School of Theology).  Dziś (2013 rok) KŻMW liczy około 1600 osób – Żydów i nie Żydów, którzy przyjęli jako Pana – Jeshua ha'Mashiyaha (Jezusa Chrystusa). Wspólnota jest ukierunkowana na przebudzenie narodu żydowskiego i rozprzestrzenienie żydowskiego mesjańskiego kierunku na całym świecie.

W co wierzymy?

Wspólnota KŻMW jest ukierunkowana na przebudzenie narodu żydowskiego i obejmuje:

  • przebudzeniu kościoła, odnowienie i rozwój żydowskiej części w Ciele Mesjasza;
  • zbawienie, po pierwsze – narodu żydowskiego, uczestnictwo w przebudzeniu pośród innych narodów;
  • wychodzenie z niebiblijnych skrajności chrześcijaństwa i judaizmu;
  • uwolnienie od „humanizmu” i duchowości okultystycznej;
  • odnowienie pełni Ciała Mesjasza zgodnie z Bożym planem: uwolnienie od antysemityzmu, obojętności w stosunku do narodu żydowskiego i niebiblijnych koncepcji.

 

Для комментирования зарегистрируйтесь через соцсети:

© kemokiev.org –  сайт Киевской еврейской мессианской общины 2000-2017
При использовании материалов сайта гиперссылка на kemokiev.org обязательна
Мнение редакции может не совпадать с мнением авторов