Nowości

Jaka jest nasza rola w odbudowie narodu żydowskiego?

2018-07-11 13:02:00

Для комментирования зарегистрируйтесь через соцсети:

Słowo rabina Borisa Grisenko , na jednym z retritów wspólnoty KEMO, po żarliwej modlitwie o rozwój żydowskiego ruchu mesjańskiego i upadek ducha antysemityzmu.

Radość, którą przed nami ukrywano.

2018-06-28 05:00:00

Для комментирования зарегистрируйтесь через соцсети:


Intensywna i silna radość przed Panem została przykazana w Torze i w księgach Proroków. Wielokrotnie jest tam mowa o tym, że Boży lud nie powinien się krępować wyrażania radości, którą Bóg wlewa w ich serca. W języku hebrajskim, w którym została napisana Biblia – Tanach , istnieje 6 różnych słów, których głównym lub jednym z głównych znaczeń jest „krzyczeć z radości”. Są dwa słowa o znaczeniu „głośno się weselić, śmiać się , i rechotać”.

JAK MODLIĆ SIĘ ZA IZRAEL I DLACZEGO JEST TO POTRZEBNE KOŚCIOŁOWI?

2018-06-26 09:00:00

Для комментирования зарегистрируйтесь через соцсети:

Możemy po prostu błogosławić Izrael i Żydów. Możemy. Ale na pewno modlitwa będzie o wiele bardziej skuteczna, jeśli zrozumiemy czego dziś Bóg oczekuje od Swojego narodu i od Izraela. Czy powinniśmy modlić się o pokój dla Izraela? Powinniśmy. Biblia mówi o tym wyraźnie: „Proście o pokój dla Jeruzalemu...” (Psalm 122). Kiedy czytamy „proście o pokój” rozumiemy to w wąskim znaczeniu tego słowa, ale w oryginale użyte jest słowo „szalom”. Szalom to nie tylko pokój, ale kompletność, całość, spójność, harmonia i pełnia.

Kijowska Żydowska Mesjańska Wspólnota

Опубликовано в

Z radością witamy Was na stronie Kijowskiej Żydowskiej Mesjańskiej Wspólnoty!

Jeśli interesuje was służba Narodowi Żydowskiemu, albo macie pytania, dlaczego należy służyć Żydom, lub jak im służyć, lub chcielibyście się więcej dowiedzieć o działalności KŻMW– to witamy na naszej stronie! Mamy nadzieję, że znajdziecie tu  wiele przydatnych i ciekawych informacji.

  • Евреям
  • Евреям
  • Евреям

Kijowska Żydowska Mesjańska Wspólnota (Kiev Jewish Messianic Congregation, КЕМО) zrodziła się po pierwszym festiwalu muzyki i sztuki żydowskiej, zorganizowanym przez misję „Słuchaj Izraelu!” (Jonathan Bernis). Festiwal odbył się na Ukrainie w 1994 roku. Od samego początku rabinem (pastorem) Wspólnoty był Borys Saulovich Grisenko – Wiceprzewodniczący Międzykościelnej Rady Ukrainy, uznany doktor teologii CLST (Christian Life School of Theology).  Dziś (2013 rok) KŻMW liczy około 1600 osób – Żydów i nie Żydów, którzy przyjęli jako Pana – Jeshua ha'Mashiyaha (Jezusa Chrystusa). Wspólnota jest ukierunkowana na przebudzenie narodu żydowskiego i rozprzestrzenienie żydowskiego mesjańskiego kierunku na całym świecie.

W co wierzymy?

Wspólnota KŻMW jest ukierunkowana na przebudzenie narodu żydowskiego i obejmuje:

  • przebudzeniu kościoła, odnowienie i rozwój żydowskiej części w Ciele Mesjasza;
  • zbawienie, po pierwsze – narodu żydowskiego, uczestnictwo w przebudzeniu pośród innych narodów;
  • wychodzenie z niebiblijnych skrajności chrześcijaństwa i judaizmu;
  • uwolnienie od „humanizmu” i duchowości okultystycznej;
  • odnowienie pełni Ciała Mesjasza zgodnie z Bożym planem: uwolnienie od antysemityzmu, obojętności w stosunku do narodu żydowskiego i niebiblijnych koncepcji.

 

Для комментирования зарегистрируйтесь через соцсети:

© kemokiev.org –  сайт Киевской еврейской мессианской общины 2000-2018
При использовании материалов сайта гиперссылка на kemokiev.org обязательна
Мнение редакции может не совпадать с мнением авторов