Je tvoja obeť Bohu naozajstná? – ZIMNÝ RETRIT KEMO 2016

Опубликовано в Publikácie

lamb

Chaverim!1) Duch Svätý koná na retríte KEMO (KHMZ)! Včera, počas štvrtého dňa oddelenia sa pre modlitbu, sa hostia retrítu zdieľali so svedectvami  premien, obnovy a uzdravenia, ktoré vykonal Ruach2) počas týchto dní.

Pastor Daniel z Londýna sa podelil s tým, že keď bez ohľadu na silnú bolesť v nohe tancoval a oslavoval Pána, Boh uzdravil jeho nohu. Rabín komentoval tento zázrak nasledovne:

„Je možné, že Boh nerieši náš problém hneď, pretože chce preveriť, či ideme s Bohom do konca, alebo ideme iba dovtedy, kým je to pre nás výhodné a ľahké.

Obeť chvály Bohu niekedy vyžaduje obete: sprotiviť sa nechuti, lenivosti, nepochopeniu, únave, dokonca bolesti. A to aj znamená položiť samého seba na oltár!

Keď niečo obetujeme, vtedy sa obeť premieňa na radosť a požehnanie. No keď obetujeme iba to, čo nám samým nepatrí, čo môžeme odovzdať Bohu bez námahy – vtedy neprechádzame skúškou a Boh nás nemôže pozdvihnúť a viesť ďalej!

Napríklad - začínate sa nanovo posväcovať Bohu, no náhle vás ruka/noha/myšlienky/pocity z minulosti dostanú, prišla sebaľútosť a naša duša nám často akoby v náznakoch začala opakovať slová Petra: „Pane; to sa ti nikdy nestane!“ Prečo Pane? Pretože naše telo chce, aby sme pánmi nášho života ostali my.

No Boh sa nechce s nami deliť o náš život – na obnovenom oltári Izraela musíme položiť seba a svojich milovaných a nechať, aby to On zapálil. Pretože ak nezhoríme v Božom ohni – nebude z toho nič, čo by stálo za to.“

1) súdruhovia, druhovia

2) heb.: Duch

Для комментирования зарегистрируйтесь через соцсети:

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить©kemokiev.org – сайт Киевской еврейской мессианской общины 2000-2019. Все материалы, размещенные на kemokiev.org, являются собственностью сайта.
При использовании материалов, упоминание КЕМО и активная ссылка на страницу публикации обязательны.
Мнение редакции может не совпадать с мнением авторов.