Święta żydowskie: Skąd? Po co? Dla kogo? (CZEŚĆ 2)

Опубликовано в

prazdniki

ŚWIĘTA RODZINNEJ JEDNOŚCI 

Powiem o jeszcze jednym ważnym aspekcie świąt Biblijnych. Te święta są nie tylko po to, abyśmy spotkali się z Bogiem, a Bóg z nami w wyjątkowej głębi i zażyłości, ale także abyśmy spotkali się ze sobą nawzajem w Bożej obecności. Ujawniają znaczenie i pomagają zrozumieć głębię i bogactwo drugiego przykazania - miłości do bliźniego. Nie tylko w odniesieniu do bliźniego, ale do całego Bożego narodu, jako jednej wielkiej Bożej rodziny.

Для комментирования зарегистрируйтесь через соцсети:

RABIN SIEMION POZDYRKA: Pokuta za antysemityzm jest kluczem do błogosławieństw.

Опубликовано в

 MG 7204 1

- Od 2008 roku, członkowie naszej społeczności zaczęli jeździć po terytorium kraju, modlić się i pokutować za grzech antysemityzmu i prosić o Boże przebaczenie dla siebie – jako dla potomków tych, którzy zawinili przeciwko narodowi żydowskiemu. I zaczęli dostrzegać ciekawe prawidłowości i Boże odpowiedzi na modlitwy ludzi z różnych zborów, kościołów, różnych narodowości, którzy łączyli się w modlitwie przeciwko temu duchowi, przeciw kłamstwom wroga i warownym twierdzom, obecnym na naszych ziemiach przez grzech antysemityzmu i nazizmu. W takich miejscach ziemia jest zanieczyszczona rozlaną ludzką krwią, jak mówi Biblia. Wiedząc o tych wydarzeniach, nie mogliśmy milczeć!

Для комментирования зарегистрируйтесь через соцсети:

TANIEC DLA BOGA : SKĄD ? PO CO ? JAK TAŃCZYĆ ? (Część 2)

Опубликовано в

14111579

Samo pojęcie „taniec” w języku hebrajskim jest ściśle splecione ze słowem „radość”, a praktycznie jest jej synonimem.  Słowo taniec jest zdefiniowane jako uosobienie radości i jest antonimem do  smutku : „czas smutku  i czas pląsania” (Kaznodziei Salomona 3:4) ; „Ustała radość naszego serca, nasz taniec zamienił się w pochód żałobny.” (Treny 5:15)

Для комментирования зарегистрируйтесь через соцсети:

Święta żydowskie: Skąd? Po co? Dla kogo?

Опубликовано в

prazdniki

Święta to najbardziej żywe wspomnienia i wrażenia, które wynosimy z dzieciństwa, towarzyszą nam przez całe życie i przekazujemy je następnemu pokoleniu. Wielowiekowa historia narodu żydowskiego łączy starożytne pokolenia z nami, żyjącymi w XXI wieku. Żydów żyjących w diasporach na całej Ziemi, do dziś, w określonych dniach roku, łączą uroczystości, wyrażające tradycję i postanowienia naszych praojców.

Для комментирования зарегистрируйтесь через соцсети:

Mesjańscy wierzący : bez odrywania od żydowskich korzeni.

Опубликовано в

MW 1

Mimo, że słowo „Mesjasz” i „Chrystus”, podobnie jak przymiotniki „mesjański” i „chrześcijański” są formalnie równorzędne, to na przestrzeni lat, nabyły dodatkowego podtekstu kulturowego. Niestety, są one często źle rozumiane.

Для комментирования зарегистрируйтесь через соцсети:

Boże Narodzenie. Wielka obietnica żydowskiego święta. (Część II)

Опубликовано в

rogdestvo3

Przeczytaliśmy już miejsce w Biblii, które w pełni potwierdza rozumienie Kolosan 2:16. Faktycznie, zgodnie z tym wersetem, który wielu interpretuje nieprawidłowo, nie możemy być osądzeni ani za to, że obchodzimy święta, ani za to że ich nie obchodzimy. Dodatkowo, chrześcijanie, dla których bardzo ważne są święta chrześcijańskie, jakby nie zauważają, że tutaj oprócz soboty czy nowiu, powiedziane jest: „z powodu święta (jakiegokolwiek święta)”.

Для комментирования зарегистрируйтесь через соцсети:

© kemokiev.org –  сайт Киевской еврейской мессианской общины 2000-2018
При использовании материалов сайта гиперссылка на kemokiev.org обязательна
Мнение редакции может не совпадать с мнением авторов