Najnovšie články

Tu bi- Švat. Kde sú naše korene?

2017-02-10 12:39:24

Tu bi-Švat  (15. deň mesiaca Švat) - Nový rok stromov - zvláštny sviatok, ktorý nie je spomenutý ani v Tóre, ani v TaNaCHu.

Tu bi-Švat - Nový rok stromov. /Roš Ha Šana la Ilanot/

2017-02-09 22:17:08

 

Mark Twain po návšteve Svätej  Zeme v roku 1867 napísal: "Zo všetkých zemí s úbohým vzhľadom Palestína sa môže nazvať princeznou.  Kopce, púšte bezfarebné a neopísateľnej podoby.  Doliny zaplnené púšťou a zakrpateným rastlinstvom.... Je to beznádejne spustošená zem, skrušujúca  srdce ." Aký ohromujúci  kontrast medzi tým, o čom svedčil  Mark Twain v čase jeho cestovania a tým, aká krásna krajina Izrael je dnes.

BORIS GRISENKO: Prečo sú pre nás ťažkosti užitočné?

2017-01-23 12:00:00

„Sme to my, ktorí robíme svoje rozhodnutie, keď  nás Boh dáva do ťažkých životných okolností: buď sa vzdávame , alebo sa rozhodneme nasledovať za Bohom. A keď si vyberáme smer za Bohom, začína sa proces našej obnovy (2 Korinťanom 4:16). Ale keď si vyberáme nesprávne, Boh nás znovu preskúšava ťažkosťami, utrpeniami a stratami. Tieto okolnosti sa môžu opakovať, kým neprijmeme správne rozhodnutie.

Kyjevský hebrejský mesiánsky zbor

Опубликовано в

S radosťou Vás vítame na stránke Kyjevského hebrejského mesiánskeho zboru! (KHMZ)

Ak Vás zaujíma služba hebrejskému národu, alebo máte otázky, prečo slúžiť Hebrejom alebo ako im slúžiť, alebo sa zaujímate o činnosť KHMZ – vitajte na našej stránke! Dúfame, že tu pre seba nájdete množstvo užitočných informácií.

Kyjevský hebrejský mesiánsky zbor sa zrodil po 1 festivale hebrejskej hudby a umenia, organizovanom misiou „Počuj Izrael“ (Jonathan Bernis), ktorý sa uskutočnil na Ukrajine v roku 1994. Od prvých dní založenia je rabínom (pastorom) zboru Boris Saulovič Grisenko, vicepredseda Medzicirkevnej Rady Ukrajiny, čestný doktor teológie CLST (Christian Life School of Theology). V súčasnosti  má KHMZ okolo 1600 členov Hebrejov aj Nehebrejov, ktorí prijali Ješuu Mesiáša (Ježiša Krista) za svojho Pána. Cieľom činnosti zboru je prebudenie hebrejského národa a šírenie hebrejskej mesiánskej vízie po celom svete.

  • Евреям
  • Евреям
  • Евреям

V čo veríme?

Cieľom vízie KHMZ je prebudenie hebrejského národa a zahŕňa v sebe:

  • Prebudenie cirkvi, obnovenie a rozvoj hebrejskej zložky v Tele Mesiáša
  • Spasenie, v prvom rade hebrejského národa, účasť na prebudení medzi ostatnými národmi
  • Opustenie nebiblických extrémov kresťanstva, judaizmu
  • Oslobodenie od „humanizmu“ a okultnej duchovnosti
  • Obnovenie celistvého Tela Mesiáša v súlade s Božím plánom: oslobodenie od antisemitizmu, ľahostajnosti k hebrejskému národu a od nebiblického ponímania.
Comments

© kemokiev.org –  сайт Киевской еврейской мессианской общины 2000-2016
При использовании материалов сайта гиперссылка на kemokiev.org обязательна
Мнение редакции может не совпадать с мнением авторов