Najnovšie články

Chanuka - Víťazstvo biblického, hebrejského ducha !

2016-12-27 22:40:17

Písmo tento sviatok nazýva sviatkom obnovenia  (Ján 10:22), knihy Makabejských - "sviatok očistenia", Josephus Flavius - "sviatok svetla". Čo znamená slovo  „chanuka“? Slová „Chanukat  ba bajt - nový byt, chanak (lachanok ) - slávnostne otvoriť, sláviť otvorenie nového bytu. Pozrime sa, čo predchádzalo udalostiam Chanuky!

Prečo by kresťania mali sláviť Chanuku

2016-12-26 09:00:00

Všeobecné chápanie obdobia sviatkov v decembri, spočíva v tom, že Vianoce sú sviatkom kresťanov a Chanuka - to je sviatok Hebrejov.

CHANUKA - Čo hlavne oslavujú Hebreji?

2016-12-20 22:00:00

 

Sme na prahu sviatku Chanuka - sviatku s veľmi neobyčajnou históriou, symbolikou a tradíciou.  Sviatok, ktorý predstavuje  veľmi dôležité historické a duchovné úlohy pre každého Hebreja. Pripomeňme si,  čím sa vlastne Chanuka začala?

Kyjevský hebrejský mesiánsky zbor

Опубликовано в

S radosťou Vás vítame na stránke Kyjevského hebrejského mesiánskeho zboru! (KHMZ)

Ak Vás zaujíma služba hebrejskému národu, alebo máte otázky, prečo slúžiť Hebrejom alebo ako im slúžiť, alebo sa zaujímate o činnosť KHMZ – vitajte na našej stránke! Dúfame, že tu pre seba nájdete množstvo užitočných informácií.

Kyjevský hebrejský mesiánsky zbor sa zrodil po 1 festivale hebrejskej hudby a umenia, organizovanom misiou „Počuj Izrael“ (Jonathan Bernis), ktorý sa uskutočnil na Ukrajine v roku 1994. Od prvých dní založenia je rabínom (pastorom) zboru Boris Saulovič Grisenko, vicepredseda Medzicirkevnej Rady Ukrajiny, čestný doktor teológie CLST (Christian Life School of Theology). V súčasnosti  má KHMZ okolo 1600 členov Hebrejov aj Nehebrejov, ktorí prijali Ješuu Mesiáša (Ježiša Krista) za svojho Pána. Cieľom činnosti zboru je prebudenie hebrejského národa a šírenie hebrejskej mesiánskej vízie po celom svete.

  • Евреям
  • Евреям
  • Евреям

V čo veríme?

Cieľom vízie KHMZ je prebudenie hebrejského národa a zahŕňa v sebe:

  • Prebudenie cirkvi, obnovenie a rozvoj hebrejskej zložky v Tele Mesiáša
  • Spasenie, v prvom rade hebrejského národa, účasť na prebudení medzi ostatnými národmi
  • Opustenie nebiblických extrémov kresťanstva, judaizmu
  • Oslobodenie od „humanizmu“ a okultnej duchovnosti
  • Obnovenie celistvého Tela Mesiáša v súlade s Božím plánom: oslobodenie od antisemitizmu, ľahostajnosti k hebrejskému národu a od nebiblického ponímania.
Comments

© kemokiev.org –  сайт Киевской еврейской мессианской общины 2000-2016
При использовании материалов сайта гиперссылка на kemokiev.org обязательна
Мнение редакции может не совпадать с мнением авторов