Najnovšie články

Každý z nás je povolaný stať sa modlitebným strážcom Izraela!

2017-10-06 13:00:00

Для комментирования зарегистрируйтесь через соцсети:

 

Verím tomu, že keď sa na zemi bude šíriť modlitebné hnutie (a my sme na úplnom počiatku tohto hnutia), vtedy bude Boží dom domom modlitby, domom uctievania. Vtedy bude Cirkev v súlade s Bohom vo všetkom a dôjde k pochopeniu Božieho srdca ohľadne Izraela, ohľadne Jeho cieľov a plánov pre Izrael. V súčasnosti mnohé cirkvi stoja proti tomu.

Sloboda a iné nebezpečenstvá pre mládež.

2017-10-06 12:00:00

Для комментирования зарегистрируйтесь через соцсети:

Žijeme v takej dobe, kedy má mládež v rukách také tromfy, ktoré nemali mnohé predchádzajúce pokolenia. Je to osobitný, udivujúci čas, ktorý dáva mládeži osobitné výhody! Tu sú iba niektoré z nich:

  • Sociálna sloboda

Mládež nie je zviazaná takými tvrdými sociálnymi, kultúrnymi a kastovými obmedzeniami ako v minulosti. Pretože ešte na začiatku 20. storočia mladý človek, ktorý sa narodil v rodine chudobných kresťanov, sa prakticky nemohol prebojovať do inej sociálnej vrstvy.
Alebo ak sa on alebo ona dokonca aj narodili v meste, prebojovať sa medzi vyššie vrstvy bolo možné iba pre výnimočne talentovaných a priebojných. A keď ste sa narodili v židovskom mestečku, tak to už ste mali úplne super-problémy!

Partizánska vojna gréckeho ducha proti tebe a mne

2017-10-03 12:00:00

Для комментирования зарегистрируйтесь через соцсети:

Chanuka je sviatok víťazstva židovského bibického ducha nad pohanským gréckym duchom. Tento sviatok zjavne ukázal hlboký vnútorný protiklad týchto dvoch duchov. A v kontexte chanukálneho víťazstva si môžeme vziať dôležité ponaučenia a pochopiť, že ako pôsobil grécky duch vtedy, tak pôsobí aj teraz, v čom je jeho nebezpečenstvo a ako nad ním máme víťaziť.

Kyjevský hebrejský mesiánsky zbor

Опубликовано в

S radosťou Vás vítame na stránke Kyjevského hebrejského mesiánskeho zboru! (KHMZ)

Ak Vás zaujíma služba hebrejskému národu, alebo máte otázky, prečo slúžiť Hebrejom alebo ako im slúžiť, alebo sa zaujímate o činnosť KHMZ – vitajte na našej stránke! Dúfame, že tu pre seba nájdete množstvo užitočných informácií.

Kyjevský hebrejský mesiánsky zbor sa zrodil po 1 festivale hebrejskej hudby a umenia, organizovanom misiou „Počuj Izrael“ (Jonathan Bernis), ktorý sa uskutočnil na Ukrajine v roku 1994. Od prvých dní založenia je rabínom (pastorom) zboru Boris Saulovič Grisenko, vicepredseda Medzicirkevnej Rady Ukrajiny, čestný doktor teológie CLST (Christian Life School of Theology). V súčasnosti  má KHMZ okolo 1600 členov Hebrejov aj Nehebrejov, ktorí prijali Ješuu Mesiáša (Ježiša Krista) za svojho Pána. Cieľom činnosti zboru je prebudenie hebrejského národa a šírenie hebrejskej mesiánskej vízie po celom svete.

  • Евреям
  • Евреям
  • Евреям

V čo veríme?

Cieľom vízie KHMZ je prebudenie hebrejského národa a zahŕňa v sebe:

  • Prebudenie cirkvi, obnovenie a rozvoj hebrejskej zložky v Tele Mesiáša
  • Spasenie, v prvom rade hebrejského národa, účasť na prebudení medzi ostatnými národmi
  • Opustenie nebiblických extrémov kresťanstva, judaizmu
  • Oslobodenie od „humanizmu“ a okultnej duchovnosti
  • Obnovenie celistvého Tela Mesiáša v súlade s Božím plánom: oslobodenie od antisemitizmu, ľahostajnosti k hebrejskému národu a od nebiblického ponímania.

Для комментирования зарегистрируйтесь через соцсети:

© kemokiev.org –  сайт Киевской еврейской мессианской общины 2000-2017
При использовании материалов сайта гиперссылка на kemokiev.org обязательна
Мнение редакции может не совпадать с мнением авторов