Najnovšie články

Hebrejské sviatky: Odkiaľ? Prečo? Pre koho? (Časť 2)

2018-05-10 09:00:00

Для комментирования зарегистрируйтесь через соцсети:

SVIATKY JEDNOTY RODINY

Poviem ešte o jednej dôležitej stránke sviatkov Hospodinových. Tieto sviatky nie sú len pre stretnutie Boha s nami a nás s Bohom v špeciálnej hĺbke a blízkosti, ale sú taktiež pre naše stretnutie navzájom v Božej prítomnosti. Sviatky zjavujú zmysel a pomáhajú pochopiť hĺbku a rôznorodosť druhého prikázania – lásky k blížnemu. Nie len k jednotlivému blížnemu, ale aj k celému Božiemu národu ako jednej obrovskej Božej rodine.

HEBREJSKÉ SVIATKY: Odkiaľ? Prečo? Pre koho?

2018-04-11 09:00:00

Для комментирования зарегистрируйтесь через соцсети:

Sviatky sú najživšie spomienky a dojmy, ktoré si prinášame z detstva, sprevádzajú nás celý život a odovzdávame ich nasledujúcemu pokoleniu. Mnohoročná história hebrejského národa spája staroveké pokolenia s nami, žijúcimi v 21. storočí. A do dnešného dňa Hebrejov, rozptýlených po celej zemi, v určité dni zjednocujú oslavy, vyjadrujúce tradície a ustanovenia našich praotcov.

MEDZINÁRODÁ MODLITBA PROTI ANTISEMITIZMU A NACIZMU 2018

2018-04-05 11:00:00

Для комментирования зарегистрируйтесь через соцсети:

Milovaní Boží, priatelia Izraela, Boží služobníci, Dovoľujem si Vám poslať informáciu o každoročnej Medzinárodnej modlitbe proti antisemitizmu, ktorú 13. - 15. apríla 2018 organizuje Kyjevský hebrejský mesiánsky zbor (KEMO) a zároveň

Kyjevský hebrejský mesiánsky zbor

Опубликовано в Slovensko

S radosťou Vás vítame na stránke Kyjevského hebrejského mesiánskeho zboru! (KHMZ)

Ak Vás zaujíma služba hebrejskému národu, alebo máte otázky, prečo slúžiť Hebrejom alebo ako im slúžiť, alebo sa zaujímate o činnosť KHMZ – vitajte na našej stránke! Dúfame, že tu pre seba nájdete množstvo užitočných informácií.

Kyjevský hebrejský mesiánsky zbor sa zrodil po 1 festivale hebrejskej hudby a umenia, organizovanom misiou „Počuj Izrael“ (Jonathan Bernis), ktorý sa uskutočnil na Ukrajine v roku 1994. Od prvých dní založenia je rabínom (pastorom) zboru Boris Saulovič Grisenko, vicepredseda Medzicirkevnej Rady Ukrajiny, čestný doktor teológie CLST (Christian Life School of Theology). V súčasnosti  má KHMZ okolo 1600 členov Hebrejov aj Nehebrejov, ktorí prijali Ješuu Mesiáša (Ježiša Krista) za svojho Pána. Cieľom činnosti zboru je prebudenie hebrejského národa a šírenie hebrejskej mesiánskej vízie po celom svete.

  • Евреям
  • Евреям
  • Евреям

V čo veríme?

Cieľom vízie KHMZ je prebudenie hebrejského národa a zahŕňa v sebe:

  • Prebudenie cirkvi, obnovenie a rozvoj hebrejskej zložky v Tele Mesiáša
  • Spasenie, v prvom rade hebrejského národa, účasť na prebudení medzi ostatnými národmi
  • Opustenie nebiblických extrémov kresťanstva, judaizmu
  • Oslobodenie od „humanizmu“ a okultnej duchovnosti
  • Obnovenie celistvého Tela Mesiáša v súlade s Božím plánom: oslobodenie od antisemitizmu, ľahostajnosti k hebrejskému národu a od nebiblického ponímania.

Для комментирования зарегистрируйтесь через соцсети:

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить© kemokiev.org –  сайт Киевской еврейской мессианской общины 2000-2017
При использовании материалов сайта гиперссылка на kemokiev.org обязательна
Мнение редакции может не совпадать с мнением авторов