POVEDZ "NIE" BEZBOŽNÉMU SEBA ODSÚDENIU !

Опубликовано в Slovo rabína

Cкажи НЕТ 1

Seba obviňovanie, seba odsúdenie, duch sklamania - to vonkoncom nie je to, čo by nás malo sprevádzať našim životom, v čom by sme museli prebývať. Hotovo, skončilo ! Musíme byť otvorení pre usvedčenie od Ducha Božieho, aby Duch Svätý mohol poukázať na nesprávne veci v našom živote. Avšak tento smútok nás má priviesť k pokániu, k premene a radosti z toho, že s Bohom môžeme všetko zmeniť. Je dôležité, aby sme neuviazli v skľúčení, čo v konečnom dôsledku sa stáva samo-ospravedlňovaním. Netreba dovoliť nepriateľovi, aby nás viedol hlboko do seba odsúdenia.

Môžem vám poradiť: Keď pociťujete, že vás odsudzuje svedomie,prikrýva vás smútok a stiesnenie, - choďte za svojimi mentormi (vedúcimi) s prosbou o pomoc. Nie vždy môžeme primerane všetko
zhodnotiť a rozhodnúť čo je správne a čo nie.

Prijmite pomoc ! Vyhoďte z duše to haraburdie rozčarovania a samo odsúdenia !
Pán na tejto konferencii mocne konal v oslobodzovaní zo stiesnenosti, seba odsudzovania a rozčarovania, a bude pokračovať v odkrývaní tejto slobody na retrite.

Nie je pre mňa smutnejší obraz, ako smutný, sklamaný, stiesnený veriaci, unavený zo svojej viery.
Veď náš život s Bohom - to je radostné dobrodružstvo, radostný výstup do Nebeského Jeruzalema!

©Andrej Lugovskij, starší KEMO, májový modlitebný retreat - KEMO

Для комментирования зарегистрируйтесь через соцсети:

You have no rights to post comments©kemokiev.org – сайт Киевской еврейской мессианской общины 2000-2019. Все материалы, размещенные на kemokiev.org, являются собственностью сайта.
При использовании материалов, упоминание КЕМО и активная ссылка на страницу публикации обязательны.
Мнение редакции может не совпадать с мнением авторов.