Julia Polozowa

Опубликовано в Świadectwa

1 4
"Przez całe życie, zanim dołączyłam do wspólnoty, starałam się "ukryć" moją żydowskość.

Jako dziecko robiłam to ze względu na antysemickie manifestacje i agresję w szkole. Z czasem  po prostu przyzwyczaiłam się, ale wciąż obawiałam się nowych niezasłużonych obelg.

Więc gdy poznałam Boga, nie byłam w stanie dostrzec w Biblii żydowskich korzeni, żydowskości, Boga Izraela ...

Po kilku latach trafiłam do żydowskiej mesjańskiej wspólnoty  w Kijowie. Właśnie tutaj Bóg zaczął "rozmrażać" mnie. Stopniowo odchodził uporczywy lęk i zaczęłam akceptować siebie jako Żydówkę. To był długi proces dlatego, że wewnątrz mnie było dość dużo strachu i zamieszania na ten temat.

Szczerze mówiąc, właśnie pozostanie w mojej duchowej rodzinie pomogło mi zrozumieć i naprawdę zaakceptować siebie jako Żydówkę.

W efekcie, poczułam się dobrze i komfortowo. Zdałam sobie sprawę, że to, czego musiałam się wstydzić, tak naprawdę jest przywilejem, a nawet obowiązkiem. Również zdałam sobie sprawę, że mogę należeć do  Jego ludu i nie wstydzić się tego. Mogę przebywać wśród takich, jak ja - Żydów wierzących w Chrystusa, zaakceptowanych przez swojego Ojca.

A jeszcze zauważyłam(i to jest bardzo ciekawe), że wszystkie te lęki, ten wewnętrzny brak wolności w wielkim stopniu ograniczały mnie w relacji z Bogiem. Ale zostałam uwolniona wewnątrz i Boże przeznaczenie dla mnie jako Żydówki zaczyna objawiać się. Przez wiele lat czuję się pełna radości i żyję w społeczności  z moim Panem. To jest bardzo fajne! Jestem szczęśliwa!"

Для комментирования зарегистрируйтесь через соцсети:

Добавить комментарий
© kemokiev.org –  сайт Киевской еврейской мессианской общины 2000-2018
При использовании материалов сайта гиперссылка на kemokiev.org обязательна
Мнение редакции может не совпадать с мнением авторов