Feliks Liderman:"Doszedłem do wniosku, że Ewangelia - księga bardzo żydowska"

Опубликовано в Świadectwa

IMG 3314

Urodziłem się i dorastałem w Związku Radzieckim w zwykłej żydowskiej „niewierzącej” rodzinie. I podczas gdy jedliśmy macę na Pesach i gomentashi na Purim(fachowo wypiekała je moja prababcia), była to jedynie tradycja.

Wiele lat temu zacząłem myśleć o istocie wszechświata, ponieważ jestem dociekliwy i lubię wszystko analizować. Poprzez studiowanie nauk przyrodniczych w szkole i na wydziale Biologii Uniwersytetu, dowiedziałem się o niezwykłej złożoności i harmonii wszystkiego, co nas otacza - od struktury całego wszechświata do atomu. Jako biologa zaskoczyło mnie, na przykład, że w jądrze każdej komórki – a jest to struktura wiele tysiąc razy mniejsza niż punkt długopisu - w swoich chromosomach zawiera kompletną informację o organie, w którym się znajduje. Moje badania doprowadziły mnie do wniosku, że świat został/jest stworzony, że jest mądry Stwórca, a Biblia - księga, której autorem jest Bóg, i ona zasługuje na moją uwagę i zaufanie.

Początkowo, postanowiłem zbadać "swoją", jak się powszechnie uważa, religię - judaizm. Jednakże, to dało mi więcej pytań niż odpowiedzi. Nie mogłem zrozumieć, dlaczego w judaizmie nadaje się tak wielkie znaczenie ustnej Torze i że ona ma taką samą wartość, jak Tora pisana. Moim zdaniem, jeśli Tora pisana była starannie przepisywana słowo po słowie, to jednak ustna Tora mogła ulec zapomnieniu, gdyż od wieków nie była zapisywana. Dokładność przekazywania informacji jest nie porównywalna. Oprócz tego opis tych samych wydarzeń biblijnych w Torze ustnej i pisanej różni się zasadniczo, a nawet jest sprzeczny.

Zwróciłem uwagę na fakt, że wiele wersetów w Tanahe i Starym Testamencie wskazuje bezpośrednio na Jezusa (Jeszua) jako Mesjasza (Maszyacha) narodu żydowskiego. Zdziwiło mnie, na przykład, że dobrze znane proroctwo Izajasza: "Albowiem Dziecię nam się rodzi - Syn został nam dany; rząd będzie na jego ramieniu, a on będzie się nazywać "Przedziwny Doradca, Bóg Mocny, Odwieczny Ojciec, Książę Pokoju" (Iz 9: 6), - w wersji w języku rosyjskim wykonanej dla społeczności żydowskiej, nie jest przetłumaczone a napisane w transkrypcji. Zastanawiałem się:"Czy to jest strach przed wstrząśnięciem wiarą lub pragnienie ukrycia prawdy?”

Również byłem ciekawy:dlaczego Żydzi od dwóch tysięcy lat zostali wygnani z Ziemi Obiecanej, i dlaczego Bóg do tego dopuścił?"

Ogólnie rzecz biorąc, aktywnie szukałem odpowiedzi, przez które mógłby mi się objawić żywy, prawdziwy Bóg.

Zatrzymałem się jednak w poszukiwaniach, uważając, że Bóg zaczeka na mnie, ponieważ mam inne rzeczy do zrobienia.

Tak więc, zanim jeszcze poznałem KEMO(skrót w j.rosyjskim, chodzi o Kijowską Mesjańską Żydowską wspólnotę, - tłumacz), zanim dowiedziałem się o podstawach mesjanistycznej wiary żydowskiej, już byłem do tego przygotowany. O społeczności w Kijowie dowiedziałem się, gdy zobaczyłem Szabat uliczny w dzielnice Podol. Postanowiłem wszystko to sprawdzić i zbadać. Odwiedziłem szabaty, przeczytałem artykuły, pooglądałem nagrania kazań.

Doszedłem do wniosku, że Ewangelia - księga bardzo żydowska. Że Jeszua przyszedł, aby zbawić Żydów, a potem Greków(inne narody). Że dla Pana obecność elementu żydowskiego w Kościele(Ciele Mesjasza) jest bardzo znacząca, właśnie jako żydowskiego. Dlatego bardzo ważne jest, aby Żydzi przychodzili do Jeszua, zachowując swoją tożsamość narodową. Właśnie na to czekał nasz Pan przez dwa tysiące lat i właśnie z tego on bardzo się cieszy. Przyjąłem Jeszua jako swego Pana, Mesjasza.

Myślę też (i dostrzegam), że mesjańskie wspólnoty to prawdziwy dom dla mesjańskich wierzących wszystkich narodowości, nie tylko Żydów. Tam obchodzą oni święta żydowskie, brzmi żydowska muzyka, śpiewają żydowskie pieśni, tańczą żydowskie tańce, dzieją się prawdziwe cuda Boga (które są dokładnie monitorowane i zapisywane).

I jest jeszcze jeden dowód, aby mógł upewnić się, że jestem we właściwym miejscu. Zauważyłem, że kiedy człowiek przychodzi do Pana, ten? daje swojemu "noworodkowi" prezenty. Są oni różne i zawsze dobre. Zacząłem więc w cudowny sposób pozbawiać się nadwagi i wysokiego ciśnienia krwi, które miałem w ostatnich sześciu latach. Straciłem jakiekolwiek zainteresowanie spożywaniem alkoholu (chociaż nie byłem pijakiem, ale popijałem jak „wszyscy”). O wielu innych cudach, które zmieniły życie dowiedziałem się od innych wierzących w Jeszua; niektóre z nich widziałem na własne oczy – podczas nabożeństw Szabatowych i modlitw publicznych. Ale to jest już inna, więc ciekawa historia ...

Tags: ?wiadectwa

Для комментирования зарегистрируйтесь через соцсети:

You have no rights to post comments©kemokiev.org – сайт Киевской еврейской мессианской общины 2000-2019. Все материалы, размещенные на kemokiev.org, являются собственностью сайта.
При использовании материалов, упоминание КЕМО и активная ссылка на страницу публикации обязательны.
Мнение редакции может не совпадать с мнением авторов.