Приклад месіанських євреїв під час Голокосту

В Йом ха-Шоа, ми згадуємо Голокост і, звісно, ​​недавню бійню, яку влаштували 7 жовтня безумці з ХАМАСу. Але разом з цим хочеться сказати, що є досить велика ймовірність того, що на нас ще чекають потрясіння і по всьому світу, і в Ізраїлі. Найскладніший період історії Ізраїлю ще попереду.

Буде багато подій, які упокорять серце нашого народу, розтрощать атеїзм, самовпевненість, лібералізм, релігію. Дуже важливо пам'ятати, що ми рухаємося до завершення цієї епохи. Саме Песах, який ми нещодавно святкували, допомагає нам це зрозуміти. Буде велике руйнування ідолів, як у часи судів Божих над богами Єгипту було руйнування вірувань єгиптян, та й ізраїльтян теж.

Ми як Божа громада, Церква, так само побачимо руйнування ідолів, якими тією чи іншою мірою захоплені сьогодні соціум і віруючі. І нам треба пильнувати, тому що «Владика Господь гряде у великій могутності. В Його руках влада, – Його винагорода з Ним, а Його відплата перед Ним» (Ісая 40:10).

В Йом ха-Шоа ми вшановуємо пам'ять жертв, які загинули під час Голокосту. Але серед цієї темряви є дещо критично важливе, те, що не можна упустити із загальної картини. Я говорю про неймовірно велику кількість свідчень того, як серед жахів Голокосту проповідь Євангелії досягала єврейських сердець.

Ми не дуже багато знаємо і не дуже багато говоримо про єврейських месіанських служителів, які віддали своє життя разом із народом Ізраїлю. Один із них, наприклад, це Ісаак Файнштейн. Страждання переніс також Річард Вурмбранд. Це єврей, який вірував в Ієшуа в Румунії. І цих людей, цих імен дуже багато. Хтось віддав життя, хтось дуже постраждав.

Наприклад, у Кишинівському гетто був диякон громади євреїв-християн, якого звали Мойсей Драйчман. Він пережив Кишинівське гетто, один із небагатьох. І коли була можливість, він репатріювався. Його дружина, етнічна німкеня, пройшла гетто разом із ним. Маючи можливість не перебувати там, вона розділила з ним його долю. Він був проповідником Доброї Новини.

В Йом ха-Шоа ми згадуємо повстання у Варшавському гетто. Є спогади низки людей, які говорили про те, що були свідки, що у Варшавському гетто збиралася група віруючих в Ієшуа євреїв кількістю до 2000 осіб. Друзі, як ви вважаєте, ці люди впливали на народ Ізраїлю в останні хвилини чи дні їхнього життя? Те саме ми знаємо про проповідників Євангелії істини в Освенцимі.

Ми знаємо про те, як Ісаак Файнштейн, єврейський месіанський служитель із міста Ясси, Румунія, проповідував Євангелію у поїзді смерті. Цей поїзд - це була влаштована румунськими нацистами страта тисяч людей із особливою жорстокістю та особливим цинізмом. Файнштейн був одним із людей у ​​цьому поїзді, і до останнього подиху він проповідував і просто тлумачив тексти, пророчі тексти про Ієшуа.

Серед усіх цих жахів та кошмарів минулого були люди, які несли Добру Новину. Я вірю, що нам дуже важливо мати цей настрій, дивлячись у майбутнє, щоб бути благовісниками будь-коли в будь-якому місці, бути Його посланцями.

Я дякую Богові за те, що милістю Його народ Ізраїлю не зник у вогні Голокосту, що з цього страждання народився сучасний Ізраїль як держава. І я дякую Йому за месіанських мучеників, які залишили нам приклад твердості духу, надії та глибокої віри в те, що смерть – це не кінець. Я вірю, що чим ближче ми до повернення Ієшуа, тим більше в нас має відновлюватися велика надія і віра в те, що смерть фізична – це не кінець, а також терпіння та стійкість, які нам так потрібні в цей час.

У ці часи ми повинні стати зрілими і сильними в Бозі людьми, щоб нас не лякала смерть. Тому що життя сильніше за смерть. Тому що навіть в цей дня, в Йом ха-Шоа, ми проголошуємо життя Ізраїлю, проголошуємо втіху народу Ізраїлю, проголошуємо, що Бог звершив викуплення і прощення гріхів Ізраїлю, але Ізраїлю треба прийти, щоб усвідомлено омитися.

Рабин Шимон Поздирка, громада «Бней Бріт Хадаша», Кишинів

Джерело: ShomerTV