27 січня 2024 року, у Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту, у рамках Міжнародної молитви проти антисемітизму та нацизму на базі Київської єврейської месіанської громади відбулася міжцерковна молитва. У ній взяли участь члени та гості КЄМГ з інших церков, а також онлайн приєдналися 2,8 тисячі унікальних глядачів з 18 країн.
Присутній на молитві старший єпископ церков «Нове Покоління» в Україні Андрій Тищенко говорив про одну з головних речей, якій ми можемо навчитися у єврейського народу. Це те, що і в найважчі, і в найкращі часи вони звертаються до Бога. І це має бути прикладом для всього світу. Він згадав Еріха Марію Ремарка та Адольфа Гітлера, які обидва пройшли Першу світову війну, але перший після неї став найбільшим пацифістом, а другий – найбільшим нелюдом. Єпископ Тищенко висловив надію, щоб, пройшовши цю війну, вся Україна стала ближче до Бога, наслідуючи приклад єврейського народу.
Голова комісії з міжрелігійних та міжконфесійних відносин Української Греко-Католицької Церкви Ігор Шабан у своєму відеозверненні наголосив на важливості єдності української нації під час війни та дружніх стосунків між представниками різних національностей. Він навів приклад греко-католицьких ченців та священиків, у тому числі митрополита Андрія Шептицького (праведника народів світу), які рятували євреїв під час Голокосту, а також нагадав про декларацію Другого Ватиканського собору «Nostra aetate», в якому антисемітизм називається гріхом.
Голова Всеукраїнської Спілки Церков Євангельських Християн-Баптистів Валерій Антонюк у своєму відеозверненні сказав, що ми як християни покликані постійно молитися проти антисемітизму та нацизму, а також рашизму – нової ідеології «руського міра», яка також є сатанинською ідеологією. Він наголосив, що причина антисемітизму полягає в тому, що єврейський народ – це Божий народ, і що Бог благословить кожного, хто стоїть у цих духовних проломах. Також Валерій Антонюк висловив своє занепокоєння тим, як багато сучасних християн, ігноруючи доручення Ієшуа, не звертають уваги на Ізраїль як покажчик у розвитку есхатологічних подій та підтримують антибіблійні антисемітські ідеї.
Старший єпископ Центру незалежних Харизматичних Християнських Церков України Анатолій Гаврилюк нагадав про те, що серце нашого Небесного Батька назавжди пов'язане з Його первістком – народом Ізраїлю, та про те, що Батьківське серце болить за тих Його дітей, які не знають Ієшуа. Він також нагадав заклик із Ісаї 42 до всіх віруючих молитися про звільнення єврейських бранців, як духовних, тобто не знаючих Ієшуа, так і фізичних, які зараз утримуються ХАМАСом у Секторі Газа.
Засновник і старший пастор християнських церков «Перемога» Генрі Мадава у своєму відеозверненні наголосив на небезпеці протистояння факту Божого обрання єврейського народу та важливості молитов за Ізраїль та проти духу антисемітизму. Він поділився своєю думкою про те, що після Революції Гідності 2013 року українці з більшою повагою стали ставитись до єврейського народу, бо на особистому досвіді зрозуміли, як це, коли твої права порушують. На підтвердження пастор Генрі навів результати соціологічного опитування населення у країнах Східної Європи, у якому на запитання: «Чи бажаєте ви, щоб євреї були визнані повноцінними співгромадянами?» в Україні негативно відповіли лише 5 відсотків респондентів, тоді як у сусідній Румунії – 22 відсотки. Він також нагадав про використання антисемітської пропаганди під час нинішньої війни в Україні.
Старійшина КЄМГ Андрій Луговський поділився історією з молитовного туру Словаччиною, коли його з командою запросили до одного з міст місцеві пастори. У цьому місті, яке потопало в алкоголізмі та наркоманії, на одному місці регулярно відбувалися самогубства. Саме на тому місці свого часу нацистами були втоплені єврейські в'язні трудового табору, що знаходився в цьому місті, але всі документи про це були спалені після війни. Андрій Луговський наголосив на важливості відкриття правди про злочини проти єврейського народу в наших містах та країнах та молитов покаяння за такі злочини, щоб з нашої землі було знято прокляття.
Представник служіння Девіда Хасавея в Україні Вадим Преображенський передав слова підтримки духовної ради Національного дня молитви за Україну. Він наголосив на тому, що антисемітизм торкнувся багатьох родин, і навів приклад своєї єврейської бабусі, яка, бувши дитиною, була приречена нацистами на смерть, але була врятована людьми, які були відкриті для Божого Духа. Він також наголосив, що, коли ми молимося проти антисемітизму, ми молимося за своє майбутнє.
А сам британський євангеліст та організатор Національного дня молитви за Україну Девід Хасавей у своєму відеозверненні наголосив на тому, що Бог не відкинув Свій народ і що тих, кого Бог благословив, людина проклясти не може. Він заявив, що антисемітизм - це коли люди відкидають правдивість та авторитет Біблії, що говорить про обраність єврейського народу та есхатологічну роль Ізраїлю.
Пастор церкви «Хілсонг» в Україні Юрій Равнушкін поділився словом про те, що, хоч він і мав багато благословень у своєму дитинстві, тому що його родина мала друзів євреїв, найголовніше благословення прийшло в його життя, коли він познайомився з євреєм Ієшуа Месією. Він наголосив, що антисемітизм – це глибоко духовна проблема. І сказав, що кожен з нас особисто може зробити свій внесок у боротьбу з антисемітизмом, розповідаючи людям про те, що ми віримо в Ієшуа Месію, Який походить з єврейського народу.
Пастор церкви «Спасіння» Давид Бальчос у своєму слові акцентував увагу на тому, що, згідно з Посланням до Римлян 11:15, те, що відбувається з Ізраїлем, впливає на весь світ, і нагадав слова Сіда Рота про те, що найбільший прояв антисемітизму – це не проповідувати євреям Євангелію.
Пастор і керівник Церкви Адвентистів Сьомого Дня в Україні Станіслав Носов поділився історією чудового порятунку сестри своєї бабусі з нацистського концтабору та нагадав про Божу обітницю захисту для кожного віруючого у будь-який складний час.
На завершення молитви рабин КЄМГ Борис Грисенко нагадав про хвилю антисемітських протестів по всій Європі після трагедії 7 жовтня. Він наголосив на тому, що Міжнародний День пам'яті жертв Голокосту, не тільки єврейських, але також ромів та інших невинно вбитих, має стати днем молитви покаяння перед Богом, а не лише перед людьми. Він також підкреслив особливу роль віруючих у благовісті про те, що тільки Бог Авраама, Ісаака та Якова, Який віддав Свого Сина Ієшуа Машиаха за гріхи насамперед Свого єврейського народу, а потім за гріхи кожної людини по всій землі, може захистити тих, на кого спрямована злість сатани, захистити людей різних національностей, змінити хід історії та зруйнувати твердині антисемітизму.
Відеозапис молитви: https://www.youtube.com/watch?v=8FxFj1Y7X98